FYKOSí Fyziklání

Co to je?

Fyziklání je tradiční soutěž maximálně 5členných týmů středoškoláků, kteří se zajímají o matematiku a fyziku. Jejich úlohou bude v daném časovém limitu získat za řešení úloh co nejvíce bodů.

Do FYKOSího Fyziklání zbývá:

~

Podrobné výsledky si môžete pozrieť tu.

Aktuálně

Výsledky 10. FYKOSího Fyzikláni

Jak to probíhá?

Na začátku soutěže dostane každý tým 7 úloh. Jakmile někdo v týmu úlohu vyřeší, odevzdá ji u odevzdávacího stolu. Pokud bude výsledek správný, dostane další úlohu a jeho tým získá 5 bodů. V opačném případě musí svůj výsledek přehodnotit a při dalším pokusu o odevzdání už může získat pouze 3 body, při třetím pak jen 2 body. Při jakémkoliv dalším pokusu pak může získat jenom 1 bod. Cílem týmů v soutěži je během 3 hodin získat co nejvíce bodů.

Podrobnosti o průběhu soutěže najdete v pravidlech.

Účast v soutěži je zdarma, ale bohužel téměř jistě nebudeme moci proplácet náklady na cestu do Prahy.

Pořadatelé, sponzoři a partneři

MŠMT

FYKOSí Fyziklání připravují organizátoři Fyzikálního korespondenčního semináře MFF UK (FYKOS). Soutěž je zaštítěna Ústavem teoretické fyziky MFF UK, Katedrou didaktiky fyziky MFF UK a Ústavem částicové a jaderné fyziky MFF UK. Soutěž vyhlašuje Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze, která poskytuje prostory a většinu financí. Spoluvyhlašovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Novým mediálním partnerem soutěže je Československý časopis pro fyziku. Československý časopis pro fyziku

Kat. A FYKOSího Fyziklání je v současnosti zařazena do programu Excelence středních škol.

Soutěž v současné době nemá žádného hlavního sponzora. Pokud víte o někom, kdo by měl zájem na soutěž přispívat, napište nám e-mail.


Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

©FYKOS – webmaster@fykos.cz