12. ročník FYKOSího Fyziklání

Máš tým 5 středoškoláků, které baví fyzika a chtěli by si zasoutěžit v mezinárodní soutěži? Sestav tým na Fyziklání a poměř svoje síly s ostatními v Praze 16. 2.! Na ty nejlepší čekají zajímavé ceny.

FYKOSí Fyziklání

Co to je?

Fyziklání je tradiční soutěž maximálně 5členných týmů středoškoláků, kteří se zajímají o matematiku a fyziku. Jejich úlohou bude v daném časovém limitu získat za řešení úloh co nejvíce bodů.

Spustili jsme registraci na 12. ročník FYKOSího Fyziklání!

12. ročník FYKOSího Fyziklání se bude konat v pátek 16. 2. 2018 v Praze.

Více informací

Historie

Minulá Fyziklání si můžete prohlédnout na o historii.

Jak to probíhá?

Na začátku soutěže dostane každý tým 7 úloh. Jakmile někdo v týmu úlohu vyřeší, odevzdá ji u odevzdávacího stolu. Pokud bude výsledek správný, dostane další úlohu a jeho tým získá 5 bodů. V opačném případě musí svůj výsledek přehodnotit a při dalším pokusu o odevzdání už může získat pouze 3 body, při třetím pak jen 2 body. Při jakémkoliv dalším pokusu pak může získat jenom 1 bod. Cílem týmů v soutěži je během 3 hodin získat co nejvíce bodů.

Podrobnosti o průběhu soutěže najdete v pravidlech.

Účast v soutěži je zdarma, ale bohužel téměř jistě nebudeme moci proplácet náklady na cestu do Prahy.

Další zajímavé informace

Co se ještě děje kolem FYKOSího Fyziklání?

  • FYKOSí Fyziklání se koná den po Jednom dni s fyzikou. Díky ubytování se tak můžete snadno zúčastnit obojího. Na akci není potřeba se registrovat, můžete v průběhu dne navštívit různé přednášky a exkurze na půdě Matematicko-fyzikální fakulty.

Program soutěže

  • 9:00 – 9:30 Prezence týmů
  • 9:45 – 10:20 Úvod
  • 10:20 – 13:20 Soutěž
  • 13:30 – 14:30 Vyhlášení výsledků
Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz