FYKOSí Fyziklání

12. FYKOSí Fyziklání vypukne za:

~


Pořadí

Co to je?

Fyziklání je tradiční soutěž maximálně 5členných týmů středoškoláků, kteří se zajímají o matematiku a fyziku. Jejich úlohou bude v daném časovém limitu získat za řešení úloh co nejvíce bodů.

Aktuálně

Jak to probíhá?

Na začátku soutěže dostane každý tým 7 úloh. Jakmile někdo v týmu úlohu vyřeší, odevzdá ji u odevzdávacího stolu. Pokud bude výsledek správný, dostane další úlohu a jeho tým získá 5 bodů. V opačném případě musí svůj výsledek přehodnotit a při dalším pokusu o odevzdání už může získat pouze 3 body, při třetím pak jen 2 body. Při jakémkoliv dalším pokusu pak může získat jenom 1 bod. Cílem týmů v soutěži je během 3 hodin získat co nejvíce bodů.

Podrobnosti o průběhu soutěže najdete v pravidlech.

Účast v soutěži je zdarma, ale bohužel téměř jistě nebudeme moci proplácet náklady na cestu do Prahy.

Program soutěže

  • 9:00 – 9:50 Prezence týmů
  • 10:00 – 10:20 Úvod
  • 10:20 – 13:20 Soutěž
  • 13:30 – 14:30 Vyhlášení výsledků

Sleduj událost na Facebooku


Další zajímavé informace

Co se ještě děje kolem FYKOSího Fyziklání?

  • FYKOSí Fyziklání se koná den po Jednom dni s fyzikou. Díky ubytování se tak můžete snadno zúčastnit obojího. Na akci není potřeba se registrovat, můžete v průběhu dne navštívit různé přednášky a exkurze na půdě Matematicko-fyzikální fakulty.
Minulá Fyziklání
Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Partneři

Vyhlašovatel

Mediální partner soutěže

Spoluvyhlašovatel MŠMT

Další Partneři

Soutěž je zaštítěna Ústavem teoretické fyziky MFF UK, Katedrou didaktiky fyziky MFF UK a Ústavem částicové a jaderné fyziky MFF UK.

Kat. A FYKOSího Fyziklání je v současnosti zařazena do programu Excelence středních škol.

Soutěž v současné době nemá žádného hlavního sponzora. Pokud víte o někom, kdo by měl zájem na soutěž přispívat, napište nám e-mail.

©FYKOS – webmaster@fykos.cz