Výběrové přednášky pro střední školy

Poznámka: Tato stránka zatím není aktivní, měla by být zařazena na stárnky do konce roku 2014

Studenti: Fyzikální přednášky pro středoškoláky se pořádají pětkrát ročně nad podzim v ne úplně dobrých časových podmínkách pro mimopražské návštěvníky. Sledování přednášek na YouTube je sice možné, ale pokud byste raději zažili přednášku naživo a nemůžete se dostavit, případně by vás zajímalo úplně jiné téma, rozhodli se organizátoři FYKOSu vytvořit možnost přednášky z fyziky přímo na vašich středních školách.

Vyučující: This section will be done tomorrow.

Kdo bude mít zájem, nechť se ozve na emailovou adresu found@fykos.cz s předmětem „Přednáška pro <nazev>“, kde doplňte název svojí střední školy. Pokud jste studenti a chtěli byste se cokoliv z fyziky dozvědět, přesvědčte své vyučující, případně můžete také napsat na náš email, abyste zjistili, zda vůbec disponujeme znalostmi, které by mohli uspokojit vaši touhu po znalostech.

Pro inspiraci zde uvádíme seznam přednášek, které jsme již přednášeli nebo je máme v plánu přednášet ať už na čtvrtečních přednáškách pro středoškoláky nebo jinde. Máte-li jakékoliv připomínky nebo dotazy ohledně těchto přednášek, pište na found@fykos.cz.

U přednášek označených * je třeba znát alespoň základy vyšší matematiky, nejčastěji derivace a integrály.

Odborné přednášky

Populární přednášky