Minulá FYKOSí Fyziklání

12. FYKOSí Fyziklání

12. FYKOSí Fyziklání sa uskutočnilo v piatok 16.2. 2018 a zúčastnilo sa ho spolu 135 tímov, čo je nový rekord! Nie len, že sa tak navýšil počet zúčastnených tímov, ale prvý krát sa na Fyziklání zúčastnili i tímy mimo Česka a Slovenska. Privítali sme celkovo 3 zahraničné tímy - Retamar Physics Team zo Španielska, tím RKG-HelloIT z Lotyšska a tím Patkins z Macedónska. Všetky tri tímy súťažili v kategórii A a počítali úlohy v anglickom jazyku.

Tímy v kategórii A, ktorých bolo celkovo 49, súťažili v Hoteli Duo, kde bola i väčšina účastníkov ubytovaná. Išlo zároveň o prvý krát, keď sa časť súťaže konala mimo priestorov MFF UK. Kategórie B a C súťažili už tradične v budovách na Karlove, pričom v kategórií B súťažilo 46 tímov a v kategórii C 40 tímov.

Stránka o akci

11. FYKOSí Fyziklání

11. ročník FYKOSího Fyziklání se uskutečnil 17. 2. 2017, poslední zkouškový den na MFF. Opět se soutěž konala nejen v budovách na Karlově, ale i na Malé Straně. I díky tomu se nám podařilo opět navýšit počet zúčastněných týmů - nový rekordní počet je 118 týmů (z toho v kat. A 42 týmů, v kat. B 33 a v kat. C 43 týmů).

Stránka o akci

10. FYKOSí Fyziklání

Jubilejní 10. ročník byl první, v jehož průběhu pouze v prostorách budov MFF UK fyzikální sekce Ke Karlovu 3 a 5, ale i v budově informatické sekce na Malé Straně.

Stránka o akci

9. FYKOSí Fyziklání

V 9. ročníku FYKOSího Fyziklání se opět nezapřely Slovenské týmy. Na prvním místě v kategorii nejstarších (A) se umístil tým Nebolo to tesne z Gymnázia Jura Hronca v Bratislavě. A za nimi na druhém místě následovali Fyzici GVBN z Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi. Třetí místo v této kategorii obsadili Sprinteři 27 z gymnázia v Pelhřimově. V kategorii B vyhrál tým Gymtri z Gymnázia Třinec a v kategorii C Kepleráci z Gymnázia Jana Keplera v Praze, který by dokonce vyhrál i v kategorii B.

Stránka o akci

8. FYKOSí Fyziklání

V kategorii A, kam spadaly týmy s nejstaršími studenty vyhrál tým Pozitróny z Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíně. Na druhém a třetím místě se se shodným počtem bodů i všemi ostatními pomocnými hodnoceními umístily týmy Truhla z Gymnázia a ZŠ G. Jarkovského v Praze a Budulínci, tým složený ze studentů Gymnázia J. Škody v Přerově a Gymnázia Kojetín. Losem ovšem bylo rozhodnuto, že druhé místo náleží týmu Truhla.

V kategorii B se na prvním místě umístil tým Fyzici GVBN z Gymnázia V. Nedožerského v Prievidzi a v kategorii C tým Gymtri z gymnázia v Třinci. Celkem se soutěže zůčastnilo 74 týmů.

Stránka o akci

7. FYKOSí Fyziklání

V sedmém ročníku soutěže nastalo několik změn. Objevilo se striktní pravidlo na možnost výskytu studentů maximálně ze dvou škol v jednom týmu. Současně byly zavedeny tři kategorie A, B a C (podle ročníků jednotlivých členů týmu a jejich ročníkového průměru). Všechny kategorie řešily stejné příklady, ale odměny byly pro každou kategorii zvlášť. Soutěže se zúčastnilo celkem 74 týmů (29 týmů v kategorii A, 24 v kat. B a 21 v kat. C).

V kategorii A ( nejstarší) zvítězilo, a zlatou tužkou do historie soutěže zapsalo, družstvo Grupa Jedákov Horaliek (Gymnázium Jura Hronca, Bratislava), v kategorii B to byl tým Alea (Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského, Banská Bystrica) a v kategorii C tým GVBN (Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza).

Stránka o akci

6. FYKOSí Fyziklání

Nejúspěšnějším týmem bylo smíšené družstvo Amazingní starvace. Mezi školami si nejlépe vedli studenti z Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové. Druhou, resp. třetí příčku obsadil tým z Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíně, resp. Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře.

Stránka o akci

5. FYKOSí Fyziklání

Nejúspěšnějším gymnáziem se stalo gymnázium Plzeň, Mikulášské nám., druhé místo obsadil tým gymnázia Jírovcova z Českých Budějovic a na třetí příčce skončilo gymnázium Pierra de Coubertina Tábor.

Stránka o akci

4. FYKOSí Fyziklání

Nejúspěšnějším gymnáziem se stalo Gymnázium Christiana Dopplera s týmem ve složení Tadeáš Dohnal, Martin Labuť, Lada Peksová, Tomáš Skřivan a Jáchym Sýkora. Na druhé pozici se umístil tým Gymnázia Poštová z Košic, třetí místo obsadilo Gymnázium Ľudovíta Štúra v Trenčíně. Nejúspěšnějším týmem byl smíšený tým Bořek stavitel.

Stránka o akci

3. FYKOSí Fyziklání

Zvítězil tým z Gymnázia Jaroslava Vrchlického Klatovy ve složení Jakub Klemsa, Karel Kovářík, Jaroslav Mandlík, Pavel Bárta a Petr Nedvěd. Na druhé pozici se umístil tým gymnázií Špitálská a Trutnov, třetí místo obsadilo Gymnázium Poštová z Košic.

Stránka o akci

2. FYKOSí Fyziklání

Zvítězil tým z Gymnázia Jana Keplera ve složení Karel Pajskr, Jakub Michálek, Tomáš Zeman, Tomáš Nosek a Jakub Töpfer. Na druhém místě bylo První čeké gymnázium v Karlových Varech a na třetím místě Gymnázium J. K. Tyla v Hradci Králové.

Stránka o akci

1. FYKOSí Fyziklání

Zvítězil tým z Gymnázia Jana Keplera a Gymnázia Nad Alejí ve složení Michal Rolínek, Karel Pajskr, Dalimil Mazáč, Martin Výška a Matěj Peterka. Na druhém místě bylo Gymnázium Piešťany (alias Bublinky) a na třetím místě Gymnázium Christiana Dopplera.

Stránka o akci

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz