FYKOSí Fyziklání

Co to je?

Fyziklání je tradiční soutěž maximálně 5členných týmů středoškoláků, kteří se zajímají o matematiku a fyziku. Jejich úlohou bude v daném časovém limitu získat za řešení úloh co nejvíce bodů.

Aktuální ročník

Chytáme pro vás další ročník FYKOSího Fyziklání, který proběhne pravděpodobně únoru 2019.

Historie

Minulá Fyziklání si můžete prohlédnout na o historii.

Jak to probíhá?

Na začátku soutěže dostane každý tým 7 úloh. Jakmile někdo v týmu úlohu vyřeší, odevzdá ji u odevzdávacího stolu. Pokud bude výsledek správný, dostane další úlohu a jeho tým získá 5 bodů. V opačném případě musí svůj výsledek přehodnotit a při dalším pokusu o odevzdání už může získat pouze 3 body, při třetím pak jen 2 body. Při jakémkoliv dalším pokusu pak může získat jenom 1 bod. Cílem týmů v soutěži je během 3 hodin získat co nejvíce bodů.

Podrobnosti o průběhu soutěže najdete v pravidlech.

Účast v soutěži je zdarma, ale bohužel téměř jistě nebudeme moci proplácet náklady na cestu do Prahy.

Další zajímavé informace

Co se ještě děje kolem FYKOSího Fyziklání?

  • FYKOSí Fyziklání se koná den po Jednom dni s fyzikou. Díky ubytování se tak můžete snadno zúčastnit obojího. Na akci není potřeba se registrovat, můžete v průběhu dne navštívit různé přednášky a exkurze na půdě Matematicko-fyzikální fakulty.

Program soutěže

  • 9:00 – 9:30 Prezence týmů
  • 9:45 – 10:20 Úvod
  • 10:20 – 13:20 Soutěž
  • 13:30 – 14:30 Vyhlášení výsledků
Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz