29. ročník 2015/16

V tomto ročníku řešilo FYKOS 174 studentů, poslední sérii poslalo 61 řešitelů. Úspěšnými řešiteli se stalo 27 studentů.

Seriál na pokračování se věnoval termodynamice, jeho autorem byl Ján Pulmann.

Miroslav Hanzelka a Karel Kolář se za FYKOS zúčastnili Veletrhu nápadů učitelů fyziky, prezentace z veletrhu je dostupná online.

Přednášky pro středoškoláky

V zimním semestru proběhlo 5 fyzikálních přednášek pro středoškoláky jednou za čtrnáct dní ve spolupráci s pražskou krajskou komisí FO; koordinátorem přednášek byl Václav Jimmy Bára. Záznamy z přednášek jsou na YouTube.

Podzimní soustředění

Podzimní soustředění se konalo od 26. září do 4. října 2015 v Hříběcím (Horní Cerekev). Legenda se týkala v té době populárního seriálu Game of Thrones a rozdělila tak účastníky do soupěřících rodů. Přípravný tým soustředění vedli Lubomír Grund a Aleš Podolník.

Stránka akce

Den s experimentální fyzikou

Den s experimentální fyzikou se konal 9. listopadu 2015 v areálu MFF UK v Troji, odpolední program zavedl účastníky na tři pracoviště: tokamak FzÚ AV ČR, ÚJV Řež a Planetárium hl. m. Prahy. Akce se zúčastnilo celkem 49 studentů, akci koordinoval Erik Hendrych.

Stránka akce

Týden s aplikovanou fyzikou

Na DSEF navázal Týden s aplikovanou fyzikou ve dnech 9. až 16. listopadu, který byl tento rok (spolu s DSEFem) podpořen nadací The Bakala Foundation. Hlavními cíli cesty byly CERN a synchrotron ESRF v Grenoble. Akci organizoval Karel Kolář, pomáhali Lýdia Janitorová a Marek Martaus.

Stránka akce

Fyzikální náboj

Poprvé v ČR byla 13. listopadu v Praze uspořádána původem slovenská soutěž Fyzikální náboj, podobná FYKOSímu Fyziklání. Zúčastnilo se 16 českých týmů. Koordinátorem pro ČR byl Daniel Dupkala.

Fyziklání online

Dne 2. prosince 2015 proběhl 5. ročník internetové týmové soutěže Fyziklání online. Zúčastnilo se celkem 229 týmů z celého světa. Vedoucím soutěže byl Aleš Flandera.

FYKOSí Fyziklání

Jubilejní 10. ročník FYKOSího Fyziklání proběhl 12. února 2016 v Praze. V tomto roce se kromě areálu MFF UK na Karlově konal i v budově MFF na Malé Straně. Soutěže se zúčastnilo celkem 105 týmů. Akci koordinovali Tomáš Bárta a Daniel Dupkala.

Stránka akce

Přednášky pro středoškoláky

V letním semestru proběhlo 5 fyzikálních přednášek pro středoškoláky ve spolupráci s pražskou krajskou komisí FO. Koordinátory přednášek byli Václav Jimmy Bára a František Dostál. Záznamy z přednášek najdete na serveru YouTube.

Jarní soustředění

Ve dnech 2. dubna až 10. dubna 2016 proběhlo jarní soustředění FYKOSu v Lomech (Tachov). Legenda se insirovala v matfyzáckých kruzích velmi populárním sriálem Hvězdná brána. Odborný program doplnili o své přednášky Martin Scholtz a David Kofroň z ÚTF MFF UK. Přípravný tým vedl Lubomír Grund.

Stránka akce
Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Hlavní partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz