32. ročník 2018/19

Seriál na pokračování je zaměřen na teoretickou mechaniku, jeho autorem je Jakub Jambrich.

V zimním semestru proběhlo 5 fyzikálních přednášek pro středoškoláky; koordinátorem přednášek byl Daniel Slezák. Záznamy z přednášek jsou na YouTube.

Podzimní soustředění

Podzimní soustředění se konalo v termínu 22. až 30. září 2018 v Karlovicích, okres Bruntál. Účastníci byli pozváni jako noví poslíčci do zásilkové společnosti Fykorama, ale kvůli porouchanému stoji času se ocitli v Československu během okupace 21. 8. 1968. Přípravu soustředění koordinoval Michal Červeňák.

Stránka o akci

Fyzikální náboj

Počtvrté v ČR se 16. listopadu 2018 konal Fyzikální náboj. Hlavním organizátorem v Praze byl Daniel Dupkala, soutěž v Ostravě vedla Daniela Pittnerová.

Den s experimentální fyzikou

Den s experimentální fyzikou 2018 se konal v pátek 9.11.2018 na MFF UK v Troji. Byl součástí IAPS School Day s témou Particle Physics. Odpoledne se podívali na urychlovače částic v Řeži u Prahy (AV ČR), laboratoř vysokých napětí v Praze Dejvicích (ČVUT) nebo ELI - Extreme Light infrastructure - Laserové centrum v Dolních Břežanech. Akci vedl Erik Hendrych, zúčastnilo se 37 studentů.

Fyziklání online

Dne 28. listopadu proběhl osmý ročník mezinárodní internetové soutěže Fyziklání online. Akci vedl Matěj Mezera. Zúčastnilo se 297 týmů.

FYKOSí Fyziklání

13. FYKOSí Fyziklání proběhlo v pátek 15. února 2019 v Praze pod novým jménem Fyziklání 2019. Zúčastnilo se ho celkem 151 týmů, z toho 6 týmů pocházelo z krajin mimo Čech a Slovenska. Poprvé se celá soutěž konala na jednom místě, a to v TOP Hotelu Praha. Akci opět koordinoval Daniel Dupkala.

Stránka akce

Jarní soustředění

Ve dnech 4.-12. května 2019 proběhlo jarní soustředění FYKOSu v Domašově nad Bystřicí. 29 přistěhovalců přijelo do USA, kde pod vládou čtyř velkých mafiánských rodin Pescilenza, Cartesia, Mortiolli a Guerrero dělali špinavou práci. Soustředění vedli Jáchym Bártík, Matěj Mezera a Štěpán Stenchlák.

Stránka akce
Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz