35. ročník 2021/22

Seriál na pokračování je zaměřen na fyziku laserové inerciální fúze, jeho autorem je Michal Červeňák.

Podzimní soustředění

Od 25. 9. do 3. 10. 2021 se po roce opět konalo podzimní soustředění FYKOSu v malebné horské vesnici Dolní Dvůr v Krkonoších. Z 37 účastníků se stali občané svobodného státu Panemu, kteří přijeli do Kapitolu k prvním svobodným volbám. Nově zavedený demokratický systém se však krátce po volbách opět zvrhl v totalitu, a aby byly potlačeny nepokoje, Kapitol vyhlásil další ročník Hladových her! Hlavním organizátorem soustředění byl Daniel Dupkala.

Stránka o akci

Fyzikální náboj

Letošní sedmý ročník Fyzikálního náboje se uskutečnil 5. listopadu 2021 a byl organizován slovenským FKS a FYKOSem. Tento rok byl Náboj pro všechny zúčastněné země online. V České republice soutěžilo celkem 114 týmů, což je více než dvojnásobek oproti loňskému roku.

Den s experimentální fyzikou

Letošní, již 27. ročník proběhl 8. listopadu 2021. Po minulém ročníku, který kvůli pandemii proběhl celý online, se středoškoláci mohli opět naživo podívat do fyzikálních laboratoří nejen na Matfyzu. Hlavním organizátorem akce byl Daniel Fousek.

Stránka o akci

Fyziklání Online

Letošní jedenáctý ročník internetové soutěže Fyziklání Online se konal ve středu 24. 11. 2021. Tentokrát se soutěže zúčastnilo rekordních 3 005 účastníků z 47 zemí světa tvořících 715 týmů. Akci vedla Kateřina Charvátová.

Stránky Fyziklání Online

Fyziklání

Letošní, již 16. ročník Fyziklání proběhl po roční pauze opět prezenčně. Do letňanského výstaviště PVA Expo Praha se tak i přes komplikace dané protiepidemickými opatřeními sjelo 776 účastníků z 8 zemí světa. Své síly v klání proběhnuvším v pátek 11. února poměřilo celkem 162 týmů. Akci koordinoval Daniel Dupkala.

Stránky Fyziklání

Fyziklání International

Unikátní součástí letošního ročníku byl projekt Fyziklani International 2021 – Let’s Discover European Physics pod programem Erasmus+, díky kterému se mohli středoškoláci ze šesti různých zemí světa zúčastnit nejen Fyziklání jako takového, ale také týdenního programu, během něhož se dozvěděli spoustu o kultuře, vědě a vědcích z jednotlivých zemí, zúčastnili se exkurzí na různá vědecká pracoviště, a mnoho dalšího. Projekt měl původně proběhnout již minulý rok, ale kvůli pandemii byl odložen a úspěšně proběhl letos.

Jarní soustředění

Jarní soustředění se konalo v městečku Hejnice v Jizerských horách od soboty 23. 4. do neděle 1. 5. 2022. Děj letošního soustředění přenesl účastníky do světa J. R. R. Tolkiena, aby zjistili, jak to bylo se Sauronem a jeho společníky, a rozhodli se, zda s ním spojí své síly nebo se nenechají zlákat. Kdo podlehl svodům Temného pána a vypravil se na plavbu do Valinoru, zahynul krutou smrtí. Z 38 hrdinů tak nakonec přežilo jen 15 nejctnostnějších. Soustředění vedl Martin Vaněk a legendu vytvořili Lubor Čech a Viktor Materna

Stránka o akci

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Hlavní partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz