Typed property FKSDB\Models\WebService\Models\WebModel::$authenticatedLogin must not be accessed before initialization

Týden s aplikovanou fyzikou

TSAF, čili Týden s aplikovanou fyzikou, je akce pořádaná organizátory FYKOSu pro jeho účastníky a klade si za cíl seznámit je s některými pracovišti, která jednak fyziku zkoumají, ale často se i více věnují jejím konkrétním aplikacím, což bývají např. firmy pracující s technikou.

Historie TSAFu

Týden s aplikovanou fyzikou je akce, která se vyvinula z druhého zájezdu do CERNu, který byl v roce 2006. Organizátoři i účastníci chtěli, aby návštěvy zajímavých experimentálních pracovišť probíhaly každý rok, ale vyjíždět každý rok do CERNu by bylo drahé a také by účastníci více ročníků neměli šanci navštěvovat různá pracoviště. Proto vznikl TSAF, který se zaměřil na jak na pracoviště, kde jsou prováděny fyzikální experimenty, tak na pracoviště, které pracují z různými fyzikální aplikacemi – a to i třeba firmy, jejichž produkce musí stát na solidním fyzikálním základu.

V letech 2010 a 2011 nastala pauza, ve které se TSAF nepodařilo z různých důvodů zorganizovat. Ve školním roce 2011/12 se TSAF vrátil v podobě o něco kratší akce Tři dny s aplikovanou fyzikou, která používala zkratku TDSAF. Ve školním roce 2012/13 jsme se pak opět podívali do CERNu.

Na TSAF jsou zvaní účastníci FYKOSu. Systém zvaní se liší rok od roku. Vždy mají ovšem výhodu lepší řešitelé - obvykle jsou pozvaní přednostně a současně mají výhodnější cenu akce.

Seznam konaných Týdnů s aplikovanou fyzikou

Chybí data.
Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz