Letní stáže

Ve spolupráci s MFF UK se v létě konají stáže pro nejlepší řešitele experimentálních úloh. Ti si díky tomu na vlastní kůži vyzkouší práci na vědeckých pracovištích. Pod vedením zkušených vědců zpracují daný experiment a jako výstup sepíší článek o svém výzkumu. Stáže probíhají 14 dní o letních prázdninách v Praze. Účastníci si mohou vybrat ze širokého spektra oblastí výzkumů od optiky, fyziky plazmatu a povrchu, kvantové fyziky až po fyziku atmosféry.

Kromě vědecké práce si ale mohou užít volný čas s ostatními účastníky, kteří mají stejnou zálibu ve fyzice, a navštívit památky našeho hlavního města.

Letní stáže 2023

Prvního ročníku se zúčastnili Radovan Lev s projektem Deterministické, přesto nepředpověditelné, jež vedl Mgr. Hynek Bednář, Ph. D., Tereza Hochmanová s projektem Staň se kvantovou fyzičkou pevných látek, jež vedl RNDr. Petr Čermák, Ph.D., Jan Strnad s projektem Radiální vývoj parametrů slunečního větru, jež vedl doc. RNDr. František Němec, Ph.D., a Linda Tománková s projektem Generace superkontinua ve fotonickém vlákně a jeho využití v ultrarychlé spektroskopii, jež vedl RNDr. Pavel Malý, Ph.D.

Letní stáže vymyslel a koordinoval Tomáš Červeň.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Hlavní partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz