Přednášky pro středoškoláky (do 2018/19)

V současnosti bohužel přednášky pro středoškoláky (včetně výjezdních) neprobíhají.

Archiv přednášek


Cyklus přednášek s fyzikální tématikou pro středoškoláky, které mohou sloužit jako rozšířená příprava na FO či jiné oborové soutěže, ale také poslouží všem ostatním zájemcům o fyziku na střední škole, gymnáziu, či jejich pedagogům. Vybrat si můžete níže z tradičních přednášek pořádaných na naší domácí půdě na MFF UK (letos pouze na podzim), dále z výjezdních přednášek, které si po celý rok můžete bezplatně pozvat do Vaší školy, nebo také můžete odebírat náš youtubový kanál Fykosák.

Tradiční přednášky

Přednášky se konají v budově Matematicko-fyzikální fakulty v Troji – V Holešovičkách 2, Praha 8. Sraz je vždy v přízemí nízkopodlažního objektu T v 18:10. Přednášky letos probíhají v posluchárně T2 (od hlavního vchodu nalevo je zvenčí kulatá posluchárna T1, a za ní právě identická T2). Je dobré se před příchodem na těchto stránkách či na Facebooku přesvědčit, zda nedošlo ke změně harmonogramu. Plánovaná délka je 75-90 minut (spíše 90 minut) a vše je samozřejmě zdarma.

Nejlépe se k nám dostanete metrem C – stanice Nádraží Holešovice, dále pak autobusem č. 201 na stanici Kuchyňka (první zastávka, na znamení), vizte mapu.

Přednášky vysíláme také on-line živě na Youtube, nicméně mnohem lepší je nás navštívit na místě, protože tak můžeme okamžitě reagovat na vaše dotazy a v případě promítání či demonstrace experimentů uvidíte mnohem víc.

  • Mohou se účastnit pouze středoškoláci? Ne, mohou se zúčastnit i jejich učitelé, kteří mají zájem či další zájemci o fyziku.
  • Proč mám přijít na místo, když se na to můžu později podívat? Možnost interakce s přednášejícím je důležitá, jak je již popsáno výše. Když už nemůžeš dorazit na místo, tak pořád je lepší dívat se v okamžiku přednášení, protože je vždy jeden organizátor, který má za úkol sledovat reakce online a zprostředkovat je přednášejícímu. A v neposlední řadě – pokud nikdo na místo nepřijde, tak skoro jistě přednáška nebude a tedy nebude ani záznam.
  • Kde se mohu podívat na proběhlé přednášky? Historii přednášek najdete na zvláštní stránce. Najdete zde jak anotace přednášek, které už proběhly, tak u některých i jejich záznamy, které můžete shlédnout online či doprovodné texty a prezentace.

Online

Aktuálně živě nevysíláme.

Pokud byste se chtěli zeptat na něco k přednášce, učiňte tak na YouTube diskuzi u videa. Tuto diskuzi aktivně sledujeme během živého přenosu i poté.

Archiv přednášek


Výjezdní přednášky

Jak už název napovídá, šlo o přednášky, které by organizátoři FYKOSu přednášeli u Vás na škole. Jednalo se o možnost si poslechnout jiná fyzikální témata, než je obvyklé pro školní osnovy, a zároveň příležitost pro ty, kteří se jinak nemohou dopravit do Prahy.

Pokud jste si vybrali téma nebo skupinu témat, mohli jste nás kontaktovat na našem e-mailu prednasky@fykos.cz, dohodnout se na čase a místě především podle Vaší preference, ideálně u Vás ve škole. Dopravu a všechny ostatní výdaje hradil FYKOS. Od Vás jsme potřebovali pouze zajištění vhodných prostor.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz