Sekce experimentů


Experimenty jsou nedílnou součástí fyziky. Ve vědě je experiment úzce spjatý s teoretickým bádáním, vyvrací nebo potvrzuje naše představy o světě, inspiruje a dává podněty k novému výzkumu. Z toho důvodu ve FYKOSu zadáváme v každé sérii i jednu experimentální úlohu.O sekci

V souvislosti s rozvojem experimentální fyziky v rámci FYKOSu byla v září 2007 založena Sekce experimentů (zkráceně SEx). Jejím úkolem je organizace tradičních akcí semináře (Den s experimentální fyzikou a Týden s aplikovanou fyzikou) a zajištění cyklické obměny navštěvovaných pracovišť, dále správa FYKOSího experimentálního vybavení pro potřebu experimentálního odpoledne na soustředěních či dalších propagačních akcích fakulty a příprava nových pokusů a měření.

V neposlední řadě má sekce na starosti informační a softwarovou podporu k řešení experimentální úlohy (za největší počet bodů) a aktualizaci těchto webových stránek sekce. Veškeré záležitosti týkající se experimentální fyziky ve FYKOSu můžete řešit s hlavním organizátorem, nejlépe však přímo se správcem sekce.


Chcete sponzorovat experimentální sekci FYKOSu?

Vedle finanční podpory (či slevy) uvítáme funkční notebooky (k zpracování měření a přípravě prezentace), základní elektronické součástky a měřidla a jiné užitečné pomůcky. V případě zájmu o podpoření experimentální sekce nás neváhejte kontaktovat na fykos@fykos.cz.

Sekci spravuje Josef Trojan

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Hlavní partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz