Soustředění Sklené u Fryšavy jarní soustředění 2014

26. 04. 2014 - 04. 05. 2014

Vesmírná expedice k Proximě Centauri neskončila úplně šťastně. V průběhu stáze došlo k havárii a tak se musela loď vrátit. Účastníkům se v průběhu té doby zdálo, že se dostali do roku 2184, kde na ně čekal Velký bratr.

Účastníci

Zdeněk Turek, Pavel Blažek, Jaroslav Janoš, Jakub Kvorka, Filip Ayazi, Matěj Mezera, Tomáš Kremel, Klára Stefanová, Jakub Sláma, Přemysl Šťastný, Jakub Maruška, Marek Otýpka, Miloslav Staněk, Martin Štyks, Tomáš Fiala, Jáchym Bártík, Kateřina Stodolová, Petra Fridrichová, Lucie Brichová, Lýdia Janitorová, Ľuboš Krnáč, Denisa Lampášová, Mojmír Poprocký, Luboš Vozdecký, Veronika Rajňáková, Pavel Souček, Petr Hrubý, Kateřina Fatková, Kryštof Šulc, Marek Martaus, Michaela Horňáková, Jan Preiss, Jozef Burkuš.

Organizátoři

Počátek legendy

Účastníci byli na soustředění pozváni jako pečlivě vybraní účastníci vesmírného programu – prvního letu k hvězdě jiné než Slunce, k Proximě Centauri. Po příjezdu k letové základně byli prověřeni a vycvičeni k cestě. Vzhledem k současným technologiím bylo rozhodnuto, že větší část cesty k Proximě bude probíhat ve stázi (bylo by komplikované převážet dostatek jídla a ve stázi, jak dobře známo, člověk jíst nepotřebuje).

Maskot vesmírneho programu

Následující část byla pravděpodobně skupinovou halucinací vyvolanou jedním účastníkem, který si ji vysnil a přes stázový systém byla přenesena na ostatní.

Sen v průběhu kosmického letu

Účastníkům se zdálo, že se probudili po havárii raketoplánu. Velice brzy zjistili, že to mělo být vyvolané havárií lodě, která nastala těsně u Proximy. Loď se prý měla obrátit, ale vzhledem k tomu, že měla poškozené motory, tak se k Zemi měli vrátila, jak sami tvrdili, v roce 2184. Loď pak havarovala, protože nebyly funkční všechny přistávací systémy a poslední energii investovala do oživení osob ve stázi.

Účastníci (prý) zjistili, že se probrali do diktatury ovládané Velkým Bratrem Pavlem Augustinským. Všude vlály prapory Fykosie a Pavel Augustinský je sledoval na každém kroku (dokonce snad i na záchodech a ve sprchách). Rozhodli se přežít, ale proti režimu bojovat jako odbojáři. S tím jim pomáhali někteří členové vnitřní strany (prý organizátoři FYKOSu, kteří by v té době již museli být určitě mrtví), kteří je při příletu zachránili od vaporizování a současně jim zařídili pozici ve vnější straně. Nemuseli prý tedy jako proléti jíst jednou denně ze země.

Moc v zemi byla prý rozdělena mezi Ministerstvo míru (války), Ministerstvo pravdy (propagandy), Ministerstvo hojnosti (které neustále snižovalo příděly potravin, i když v rozhlase bylo neustále ohlašováno jejich zvýšení) a Ministerstvo lásky (které provádělo opravdu, ale opravdu nepěkné výslechy a podvazovalo členy Anti-sexuální ligy mládeže). Jejich názvy se zkracovaly jako MírMini, PraMini, HojMini a LaMini. Z rozhlasu (s hlasem nezaujaté Elišky), který jakoby měl ampliony všude, se denně ozývaly, kromě hlášení o zvýšení přídělů a bojích na Malabarské frontě, popravách na náměstí a hrdinských činech Fykosanů, i tzv. pravdy. Jednalo se o udání, která zpracovávalo PraMini, ale mohly pocházet od kohokoliv. Lidé v té době dokonce snad i sbírali \uv{body} za udání a PraMini prý mělo co dělat, aby udrželo svou nadvládu pravd. Vzhledem k tomu, že režim se zdál být v dohledné době nezničitelný a účastníkům prý hrozila vaporizace na každém kroku a již byli jednou i zadrženi a vyslýchání, někteří dokonce na LaMini (opět se zde objevuje zcela nelogická věc – prý je krutě vyslýchali samotní odbojáři z vnitřní strany), se rozhodli opravit loď a utéct.

Zakončení legendy

Po týdnu se účastníci v pořádku probudili ze stáze, přestože jejich mise byla neúspěšná. Hned ze začátku, ještě v centru Sluneční soustavy, došlo ke kolizi lodi s prudkým závanem slunečního větru. Motory lodě byly poškozeny. Sice ne nevratně, ale dostatečně na pochybnost o možnosti 100% úspěchu mise. Pozemská kontrola tedy vyslala signál na loď, aby se navrátila. Tento manévr trval právě týden. Všechny halucinace lze rozumně vysvětlit. Například hlas, který slýchávali z rozhlasu, byl ve skutečnosti syntetický hlas lodi. Změna jednoho účastníka byla vyvolána zákeřnou infekcí ze stáze, která způsobuje nezvratitelné plastické operace. A rozhodně nikomu nevěřte to, že má oblečení s obrazem Pavla Augustinského či stranické spodní prádlo s heslem strany Společně za ptáka Fykosáka!, protože si to nejspíš sami vyrobili, aby svou iluzi podpořili.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz