Soustředění ŠVS Obůrka - Blansko podzimní soustředění 2014

04. 10. 2014 - 12. 10. 2014

Ony se neztratily jenom čtyři čepice - tři vlněné pletené a jedna plátěná se štítkem, ale dokonce i třídní kniha? Tak to jsme s tím rozhodně museli něco udělat! Hledali jsme třídní knihu tak aktivně jako v dřívější době hledal hrob českého génia Járy da Cimrmana. Prohledali jsme jak severní, tak jižní pól a spoustu dalších míst. Kdyby nás proti trudomyslnosti neobrňovaly Cimrmanovy objevy a hry, tak bychom dozajista zemřeli. Nicméně - už by ses mohl přiznat, že máš tu třídní knihu u sebe! Nevymlouvej se!

Účastníci

Pavel Blažek, Filip Ayazi, Matěj Mezera, Tomáš Kremel, Klára Stefanová, Jakub Dolejší, Jakub Sláma, Přemysl Šťastný, Jakub Maruška, Petr Doležal, Miloslav Staněk, Jáchym Bártík, Kateřina Stodolová, Samuel Kočiščák, Petra Fridrichová, Daniela Dupkalová, Lucie Brichová, Pavel Souček, Vít Horáček, Jakub Jambrich, Kateřina Fatková, Minh Tran Anh, Jozef Lipták, P. P. Arthur Petráš, Jan Došek, Michal Moravec.

Organizátoři

Legenda

Podzimní soustředění bylo věnováno památce Járy da Cimrmana a jeho skvělým vynálezům a objevům. Účastníci byly vybráni, aby se vydali po jeho stopách na cestě okolo světa při hledání ztracené třídní knihy. Během týdne se pro každý den použila jiná Cimrmanova hra charakterizující daný kontinent, na kterém bylo nutné vykonat mnoho úkolů, aby jsme zjistili zda se zde třídní kniha nachází či nenachází. Při jednom z večerů si také účastníci museli vyslechnout organizátory zpívanou operu Úspěchy českého inženýra v Indii, která sklidila obrovský potlesk. Součástí soutředění byl také každodenní seminář na téma Járy C. a jeho průkopnických myšlenek. Po rozmanitých cestách napříč Evropou, Afrikou, dobytí Jižního pólu, Indií, Jižní Amerikou bylo však nutné se vrátit zpět do Rakouska-Uherska, kde na nás čekalo slavnostní ohlášení zemského školního rady, že je vše odpuštěno a třídní knihu už nemusíme hledat.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz