30. ročník 2016/17

Seriál na pokračování je zaměřen na statistiku, jeho autorem je Michal Nožička.

Novinkou tohoto ročníku byla jednak změna bodování úloh a také zveřejňování pořadí škol spolu s pořadím účastníků.

V zimním semestru proběhlo 5 fyzikálních přednášek pro středoškoláky ve spolupráci s pražskou krajskou komisí FO; koordinátorem přednášek byl František Dostál. Záznamy z přednášek jsou na YouTube.

Podzimní soustředění

Podzimní soustředění se konalo v termínu 24. září až 2. října 2016 v Zásece. Účastníci soustředění na sebe vzali role zaměstnanců ve fiktivní firmě a soutěžili o pracovní pozice. Odborný program obohatili svými přednáškami Ondřej Santolík a Ivana Kolmašová z ÚFA AV ČR. Přípravu soustředění koordinoval Michal Nožička.

Stránka o akci

Rozšiřující seminář

Václav Jimmy Bára a František Dostál koordinovali od října rozšiřující seminář pro (především) maturitní ročníky SŠ. Účastnilo se pravidelně okolo šesti studentů. Texty ze semináře lze nalézt na stránce semináře.

Fyzikální náboj

Podruhé v ČR se 4. listopadu 2016 konal Fyzikální Náboj, jehož hlavním organizátorem byl v Praze opět Daniel Dupkala. Účast od předchozího roku narostla na 33 týmů, nejen pražských.

Den s experimentální fyzikou

Den s experimentální fyzikou, který proběhl 8. listopadu 2016, se zase po roce konal v budovách MFF UK na Karlově. Odpolední program zavedl účastníky do laboratoře vysokých napětí a na Český hydrometeorologický ústav. Akci vedl Erik Hendrych, zúčastnilo se 65 studentů.

Fyziklání online

Dne 30. listopadu proběhl šestý ročník mezinárodní internetové soutěže Fyziklání online. Akci vedli Oldřich Holcner a Aleš Flandera. Zúčastnilo se 248 týmů z 30 zemí.

FYKOSí Fyziklání

Již 11. ročník FYKOSího Fyziklání proběhl 17. února 2017 v Praze. Opět se soutěž konala nejen v budovách na Karlově, ale i na Malé Straně. I díky tomu se nám podařilo opět navýšit počet zúčastněných týmů - nový rekordní počet je 118 týmů (z toho v kat. A 42 týmů, v kat. B 33 a v kat. C 43 týmů). Akci koordinoval Daniel Dupkala.

Stránka akce

Jarní soustředění

Ve dnech 25. března až 2. dubna 2017 proběhlo jarní soustředění FYKOSu v Domašově nad Bystřicí. 30 účastníků se ocitlo ve škole Čar a kouzel v Bradavicích. Ovšem hned první den někdo ukradl polovinu mocné bezové hůlky, a tak se začalo napínavé a nebezpečné dobrodružství. Přípravný tým vedla Veronika Dočkalová.

Stránka akce

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Hlavní partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz