30. ročník 2016/17

Seriál na pokračování je zaměřen na statistiku, jeho autorem je Michal Nožička.

Novinkou tohoto ročníku byla jednak změna bodování úloh a také zveřejňování pořadí škol spolu s pořadím účastníků.

V zimním semestru proběhlo 5 fyzikálních přednášek pro středoškoláky ve spolupráci s pražskou krajskou komisí FO; koordinátorem přednášek byl František Dostál. Záznamy z přednášek jsou na YouTube.

Podzimní soustředění

Podzimní soustředění se konalo v termínu 24. září až 2. října 2016 v Zásece. Účastníci soustředění na sebe vzali role zaměstnanců ve fiktivní firmě a soutěžili o pracovní pozice. Odborný program obohatili svými přednáškami Ondřej Santolík a Ivana Kolmašová z ÚFA AV ČR. Přípravu soustředění koordinoval Michal Nožička.

Stránka o akci

Rozšiřující seminář

Václav Jimmy Bára a František Dostál koordinovali od října rozšiřující seminář pro (především) maturitní ročníky SŠ. Účastnilo se pravidelně okolo šesti studentů. Texty ze semináře lze nalézt na stránce semináře.

Fyzikální náboj

Podruhé v ČR se 4. listopadu 2016 konal Fyzikální náboj, jehož hlavním organizátorem byl v Praze opět Daniel Dupkala. Účast od předchozího roku narostla na 33 týmů, nejen pražských.

Den s experimentální fyzikou

Den s experimentální fyzikou, který proběhl 8. listopadu, se zase po roce konal v budovách MFF UK na Karlově. Odpolední program zavedl účastníky do laboratoře vysokých napětí a na Český hydrometeorologický ústav. Akci vedl Erik Hendrych, zúčastnilo se 65 studentů.

Fyziklání online

Dne 30. listopadu proběhl šestý ročník mezinárodní internetové soutěže Fyziklání online. Akci vedli Oldřich Holcner a Aleš Flandera. Zúčastnilo se 248 týmů z 30 zemí.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Partneři

Pořadatel

Mediální partner

Partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz