31. ročník 2017/18

Seriál na pokračování je zaměřen na numerické metody a počítačové simulace, jeho autorem jsou Miroslav Hanzelka a Lukáš Timko.

V zimním semestru proběhlo 5 fyzikálních přednášek pro středoškoláky; koordinátorem přednášek byl Daniel Slezák. Záznamy z přednášek jsou na YouTube.

Podzimní soustředění

Podzimní soustředění se konalo v termínu 23. září až 1. října 2017 v Zelené Lhotě. Účastníci soustředění na sebe vzali role dobrodruhů snažících dostat se do středu zóny - radioaktívní oblasti v okolí jaderné elektárny, protože tam žije entita schopná plnit nejtajnější lidská přání. Přípravu soustředění koordinoval Michal Červeňák.

Stránka o akci

Fyzikální náboj

Potřetí v ČR se 20. října 2017 konal Fyzikální náboj. Hlavním organizátorem v Praze byl Samuel Kočiščák. Soutěž se rozšířila kromě Prahy i do Ostravy, kde ji koordinoval Daniel Dupkala. Účast od předchozího roku narostla na 63 týmů.

Den s experimentální fyzikou

Den s experimentální fyzikou, který proběhl 21. listopadu, se zase po roce konal v budovách MFF UK v Troji. Odpolední program zavedl účastníky na PALS, Akademii věd České republiky a školní reaktor Vrabec. Akci vedl Erik Hendrych, zúčastnilo se 32 studentů.

Týden s aplikovanou fyzikou

Týden s aplikovanou fyzikou se konal ve dnech 19. až 25. listopadu v Praze a okolí. Akce se konala díky financím získaným v rámci Podpory nadaných žáků základních a středních škol a od skupiny ČEZ. Zúčastnilo se 20 středoškoláků, kteří se podívali do hvězdárny v Ondřejově, science centra iQLANDIA v Liberci i do ÚJV Řež. Vrámci TSAFu se také účastnili Dne s experimnetální fyzikou a Dne otevřených dveří MFF UK. Akci koordinoval Karel Kolář.

Stránka akce

Fyziklání online

Dne 29. listopadu proběhl sedmý ročník mezinárodní internetové soutěže Fyziklání online. Akci vedli Jakub Dolejší. Zúčastnilo se 259 týmů.

FYKOSí Fyziklání

12. FYKOSí Fyziklání proběhlo v pátek 16. února 2018 v Praze a zúčastnilo se ho celkem 135 týmů. Poprvé se účastnili i týmy mimo Čech a Slovenska, které soutěžili v angličtině. Týmy v kategorii A (celkově 49) soutěžili v Hotelu Duo, kde byla většina účastníků také ubytována. Poprvé se tak soutěž konala mimo prostory MFF UK. Kategorie B (46 týmů) a C (40 týmů) soutěžili tradičně v budovách na Karlově. Akci opět koordinoval Daniel Dupkala.

Stránka akce

Jarní soustředění

Ve dnech 3.-10. dubna 2018 proběhlo jarní soustředění FYKOSu v Zásece (okres Radostín nad Oslavou). K výcviku ve středisku Záseka bylo pozváno 28 nových rekrutů, aby se z nich stali agenti tajné služby Agentura FYKOS. Těm se podařilo postupně zdolat všechny náročné úkoly a AF7 se tak úspěšně rozrostla o nové agenty. Přípravný tým vedl Filip Ayazi.

Stránka akce
Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Hlavní partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz