33. ročník 2019/20

Seriál na pokračování je zaměřen na tipy a triky v řešení fyzikálních úloh, jeho autorem je Karel Kolář.

Podzimní soustředění

Podzimní soustředění se konalo v termínu 21. září až 29. září 2019 v Jedlové v Lužických Horách. Účastníci se v roli mimoňů snažili najít svého pána zla, kterému by mohli sloužit. Přípravu soustředění koordinovala Markéta Calábková.

Stránka o akci

Fyzikální náboj

Popáté v ČR se 8. listopadu 2019 konal Fyzikální náboj. Hlavními koordinátory v Praze byli Samuel Kočiščák a Jiří Vala. Soutěž se konala také v Ostravě, kde ji vedl Daniel Dupkala.

Den s experimentální fyzikou

25. ročník Dne s experimentální fyzikou se konal v pondělí 11.11.2019 na MFF UK na Karlově jako součást IAPS School Day na téma „Elements and materials“. Účastníci si prohlédli meteorologickou stanici Karlov, generaci plazmatu pomocí femtosekundového laseru nebo transmisní elektronový mikroskop. Navštívili také laboratoř vysokých napětí v Praze Dejvicích (ČVUT), tokamak COMPASS, laser PALS a laboratoř terahertzové spektroskopie (AV ČR, v. v.i.). Akci vedl Erik Hendrych, zúčastnilo se 64 studentů.

Stránka o akci

Fyziklání online

Dne 27. listopadu 2019 proběhl devátý ročník mezinárodní internetové soutěže Fyziklání online. Akci vedl Matěj Mezera. Zúčastnilo se 390 týmů.

FYKOSí Fyziklání

14. FYKOSí Fyziklání proběhlo v pátek 14. února 2020 v prostorách pražského TOP Hotelu a zúčastnilo se ho celkem 201 týmů, včetně několika zahraničních. Akci opět koordinoval Daniel Dupkala.

Stránka akce

Jarní soustředění

Jarní soustředění 33. ročníku se mělo konat v Sedloňově. Kvůli pandemii nemoci COVID-19 bylo bohužel zrušeno.

Stránka akce
Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Hlavní partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz