37. ročník 2022/23

Seriál na pokračování je zaměřen na Systémy jednotek a metrologie, jeho autorem je Josef Lipták.

Podzimní soustředění

Podzimní soustředění 37. ročníku FYKOSu se konalo od 23. 9. do 1. 10. 2022 v penzionu Mlynářka v Dolním Dvoře. Celkem 38 účastníků přijalo v roce 2077 nabídku práce v korporaci Fycorp a byli zaměstnáni v oddělení prodeje robotů. Nejprve se jim dařilo a korporace vzkvétala, ale rychle přišel propad a byli tak nuceni zapojit se do černého trhu. Postupně jim byly otevřeny oči a namísto původní lividace robotů je začali ochraňovat. To se však nelíbilo jejich zaměstnavatelům, kteří na ně poslali korporátní zabijáky. Účastníkům se ovšem podařilo zvítězit a získat tím možnost se natrvalo připojit k odboji, který jim následně pomohl zjistit mrazivou pravdu o jejich původu. Hlavním organizátorem soustředění byl Viktor Materna.

Stránka o akci

Fyzikální Náboj

Letošní ročník Fyzikálního Náboje se uskutečnil 3. listopadu 2023 a byl organizován slovenským FKS a FYKOSem. V České republice se soutěžilo v Praze, kde soutěž koordinoval Jakub Kliment. a v Ostravě, kde ji vedl Vojtěch David. Celkově soutěžilo 87 týmů.

Den s experimentální fyzikou

6. listopadu 2023 proběhl již 29. ročník DSEFu. Celkem 99 účastníků si vyslechlo ranní přednášku Základy do soptění Marsu, již vedl doc. Mgr. Petra Brože, Ph.D. Dopolední exkurze se konaly na půdě MFF UK a odpolední tradičně zavítaly na další vědecká pracoviště v Praze a okolí. Tento rok byla možnost se připojit i do jedné celodenní exkurze v ELI Beamlines v Dolních Břežanech. Akci vedl Lukáš Létal.

Stránka DSEFu

Fyziklání Online

Letošní třináctý ročník internetové soutěže Fyziklání Online se konal ve středu 22. listopadu 2023. Tentokrát se soutěže zúčastnilo rekordních 3 800 účastníků z 63 zemí světa tvořících 1099 týmů. Akci vedla Kateřina Charvátová.

Stránky Fyziklání Online

Fyziklání

Letošní, již 18. ročník Fyziklání proběhl znovu na výstavišti PVA Expo Praha, kde se střetlo celkem 1220 účastníků ve 256 týmech z 22 zemí světa. Soutěž proběhla v pátek 16. února 2023 a v průběhu celého týdne se konal doprovodný program zahrnující mimo jiné exkurze, přednášky, panelovou diskusi s vědci, raut či Večer národů. Akci vedl Vojtěch David.

Stránky Fyziklání

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Pořadatel MSMT_logotyp_text_cz

Generální partner

Hlavní partner

Partner

Mediální partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz